Bramę garażową otworzysz smartfonem

Najlepsze informacje prosto z sieci

Bramę garażową otworzysz smartfonem

 

Nareszcie doczekaliśmy się takich czasów, w których wszystkie domowe sprzęty i urządzenia możemy obsługiwać za pomocą jednego gadżetu. Dzisiaj wystarczy smartfon i zainstalowane na nim odpowiednie aplikacje, żebyśmy mogli włączyć ogrzewanie, nastawić wodę czy puścić film na telewizorze. Teraz smartfonem można również otwierać bramę do garażu.

Brama do garażu z czujnikami bluetooth

bramy garażowe w KatowicachJeszcze kilkanaście lat temu każdą bramę do garażu trzeba było otwierać własnoręcznie. Potem pojawiły się bramy na pilota, które już wtedy wydawały się nam absolutnym szczytem marzeń. Można było jednym pilotem otwierać bramę wjazdową na posesję oraz bramę wybranego garażu. Obecnie wszystko poszło o kolejny krok milowy do przodu. Najnowszej generacji bramy garażowe w Katowicach działają w oparciu o nowoczesne czujniki bluetooth łączące się z naszym smartfonem. Jedno dotknięcie telefonu wystarczy, żeby dowolnie wybrana przez nas brama się otworzyła. Można sobie również ustawić automatyczne otwieranie bramy po wykryciu sygnału bluetooth z telefonu. Wtedy brama będzie się otwierała za każdym razem, kiedy znajdziemy się w promieniu dziesięciu metrów od niej. Praktyczniej jest ustawić sobie na ekranie smartfona skrót do konkretnej bramy. Zasada działania jest banalnie prosta. Na posesji rozmieszcza się połączone z bramą czujniki łączące się ze smartfonem przez bluetooth. Telefon będąc w ich zasięgu automatycznie się z nimi połączy, co z kolei umożliwia otwieranie i zamykanie bramy przez wciśnięcie ikony w telefonie.

Sterowanie sprzętami za pomocą telefonu to wygoda i nowoczesność. Kiedy przyjeżdżamy do domu po ciężkim dniu w pracy możemy otworzyć bramę wjazdową za pomocą telefonu. Potem wystarczy kliknąć w drugą ikonę i otworzy się przed Nami brama garażowa. Następnie można ustawić sobie opcję automatycznego zamykania bramy po oddaleniu się od niej ze smartfonem.