Czy warto kupować mokrą karmę?

Najlepsze informacje prosto z sieci

Czy warto kupować mokrą karmę?

Każdy właściciel psa zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest racjonalne żywienie psa. Bardzo często zapominamy o tym, że nasz pupil jest drapieżnikiem, dlatego też jego posiłki powinny składać się głównie z mięsa. Częstym wyborem wprost uwielbianym przez nasze psiaki jest karma mokra. Czym cechuje się taki sposób żywienia i czy warto z niego korzystać?

Polecana mokra karma dla psa

mokre karmy dla psówNa rynku spotykamy głównie dwa rodzaje karmy dla psów gotowych bezpośrednio do podania. To oczywiście sucha i mokra karma, które różnią się od siebie przede wszystkim konsystencją. W przypadku żywienia psów warto zdecydować się na jeden rodzaj karmy, by uniknąć ewentualnych problemów trawiennych. To, jakie pożywienie będzie dostawał nasz psiak, zależy nie tylko od nas, ale także od preferencji i ewentualnych alergii psa. Wielu z nas decyduje się na mokre karmy dla psów, gdyż te zawierają bardzo duże ilości mięsa. Ważna jest również duża ilość wody, która pozwala nawadniać psi organizm szczególnie w czasie wysokich temperatur. Tak jak w przypadku każdej karmy, gdy decydujemy się na produkt w postaci mokrej, powinniśmy zwrócić uwagę na skład. Te, które znajdziemy w marketach, zawierają najczęściej duże ilości zbóż, które nie są korzystne dla zdrowia naszego psiaka. Takie zapychacze żołądka mogą prowadzić do wielu negatywnych skutków, takich jak problemy z układem trawiennym, biegunki, wymioty czy nadwaga. Zdecydowanie powinniśmy wybierać takie karmy, które w swoim składzie mają głównie białka pochodzenia zwierzęcego. Zdrowe dodatki w postaci ziół zadbają o równowagę w organizmie, złagodzą stres oraz wzmocnią psią odporność. Karmę mokrą możemy kupić pod postacią puszek, saszetek lub batonów, a duża różnorodność smaków sprawia, że z pewnością znajdziemy coś idealnego dla naszego pupila.

Dobra karma to ważny element codziennej opieki nad psem. Tylko zdrowe i pełnowartościowe produkty sprawią, że nasz czworonożny przyjaciel będzie nie tylko zdrowy, ale i szczęśliwy. Podczas zakupu powinniśmy kierować się przede wszystkim składem, który musi opierać się na białkach pochodzenia zwierzęcego.