Jak nawiązać współpracę z biurem rachunkowym?

Najlepsze informacje prosto z sieci

Jak nawiązać współpracę z biurem rachunkowym?

 

Przede wszystkim powinniśmy poszukać takiego biura rachunkowego, które będzie idealnie dopasowane do potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Jeżeli więc posiadamy firmę w branży transportowej to poszukujemy biura rachunkowego, które specjalizuje się tylko i wyłącznie w obsłudze firm właśnie z tej branży. Wtedy będziemy mogli nawiązać długoletnią współpracę z biurem rachunkowym.

Podpisywanie umowy z biurem rachunkowym

biuro rachunkowe w PiasecznieZawsze przy wyborze odpowiedniego biura rachunkowego, gdy decydujemy się na usługi księgowe, to powinniśmy zawrzeć odpowiednią umowę na świadczenie usług. Wszystkie nasze wspólne ustalenia powinny zostać zapisane w dokumencie umowy, aby wszystko było zawarte na piśmie. Przed podpisaniem umowy na świadczenie usług księgowych powinniśmy dokładnie przygotować listę pytanie do pracownika biura rachunkowego, aby mieć pewność, że firma spełni nasze oczekiwania. Sprawdźmy również, czy biuro rachunkowe w Piasecznie będzie oferowało nam nowoczesne oprogramowanie do prowadzenia księgowości internetowej. Biuro rachunkowe wyznaczy dla nas pracownika, który będzie odpowiedzialny za rozliczanie dokumentacji naszej firmy. Ustalmy dokładnie z naszą księgową, w jakim terminie mogą przekazywać mu dokumenty do rozliczenia oraz czy możemy przesyłać je przez internet. To ile będziemy musieli zapłacić za usługi księgowe będzie zależało od tego, ile dokumentacji będziemy mieli do rozliczenia, a także czy będziemy chcieli rozliczać wynagrodzenia naszych pracowników.

Bardzo często biuro rachunkowe oferują również dodatkowe usługi i pomagają w rozliczaniu działu kadry i płace, ale także możemy w biurze rachunkowym skorzystać z pomocy doradcy podatkowego. Biuro księgowe zatrudnia także osoby, które odpowiedzialne są za pomoc w dofinansowaniu firmy i pozyskiwania dotacji unijnych, a także kredytu oraz leasingu.