Jaki kominek wybrać

Najlepsze informacje prosto z sieci

Jaki kominek wybrać

Ogień płonący w kominku dodaje każdemu pomieszczeniu przytulności i pozwala się zrelaksować, szczególnie w długie zimowe wieczory. Jednak typowe palenisko jest trudne do zainstalowania w większości domów, nie wspominając już o mieszkaniach w blokach.

Biokominek idealny do każdego domu

biokominkiRozwiązaniem dla mniej zamożnych osób, których nie stać na kosztowną instalację typowego kominka, a nie zadowala ich atrapa w postaci urządzenia elektrycznego symulującego prawdziwe palenisko może być biokominek. Jest to całkowicie bezpieczne w użyciu i możliwe do instalacji w każdym pomieszczeniu urządzenie. Sprawdza się bardzo dobrze jako alternatywa do typowego pieca kominkowego, który miałby być traktowany jako ozdoba, a nie główne lub dodatkowe źródło ciepła w domu. Biokominki charakteryzują się bardzo prostą budową. Są to paleniska zasilane najczęściej etanolem w obudowie z żaroodpornej blachy. Najczęściej instaluje się je na ścianach pomieszczeń. Ze względu na swój minimalistyczny design wkomponowują się doskonale w nowoczesne wnętrza. Korzystanie z nich jest również wygodniejsze niż w przypadku klasycznego kominka. Spalające się biopaliwo nie pozostawia popiołu. Nie jest również konieczne martwienie się kwestią dodatkowej wentylacji. Mimo tego, że w naszym domu płonie żywy ogień, standardowy biokominek nie potrzebuje dużej ilości tlenu do podtrzymania spalania oraz nie generuje znacznej objętości dwutlenku węgla. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by zastosować urządzenie w aromaterapii, dodając ulubione olejki eteryczne do paliwa.

Chociaż posiadanie kominka w mieszkaniu wydaje se być synonimem luksusu, zaznać przyjemności płynącej z odpoczynku przy płonącym ogniu we własnym domu może zakosztować każdy. Biokominek nada wnętrzu niepowtarzalny charakter i pomoże odpocząć po ciężkim dniu.