Jezdne drabiny magazynowe

Najlepsze informacje prosto z sieci

Jezdne drabiny magazynowe

W dużych magazynach i halach hurtowni często zdarza się, iż towary przechowywane są na wysokich kondygnacjach regałów, do których normalnie nie ma dostępu. By rozładować zawartość wysokich regałów potrzebny jest więc wózek z podnośnikiem lub nawet rusztowanie, jakie używane jest w niektórych halach.

Wytrzymałe drabiny jezdne

drabiny przemysłoweNie wszystkie firmy posiadające hale mają możliwość zakupu wózków lub rusztowań, dlatego bodaj najlepszym zamiennikiem są przemysłowe drabiny jezdne o dużym udźwigu. Drabiny przemysłowe, mimo nazwy, przypominają częściej schody rusztowań, zamontowane na kołach umożliwiających ich swobodne poruszanie. Takie drabiny posiadają bardzo szeroki podest na szczycie, dzięki któremu możliwy jest komfortowy i bezpieczny rozładunek czy praca na podwyższeniu. Drabiny są znacznie wygodniejsze niż rusztowania, gdyż nie wymagają złożenia i rozłożenia po wykorzystaniu, i mogą być przestawione bardzo łatwo w dowolne miejsce. Mają one różne wysokości, w zależności od modelu, aczkolwiek większość dopasowana jest do wielkości regałów przemysłowych, więc nietrudno jest dostać drabinę o poszukiwanej wysokości. Konstrukcja drabiny wykonana jest głównie z wytrzymałego, aczkolwiek w dalszym ciągu lekkiego, stopu stali nierdzewnej, bardzo odpornego na przeciążenia i uszkodzenia. Podłoga, natomiast, wyłożona jest antypoślizgowym materiałem zapobiegającym możliwości wystąpienia wypadków w trakcie pracy, nawet jeśli zostanie ona zalana.

Największe drabiny pozwalają na jednoczesną pracę nawet trzech osób, więc są doskonałym narzędziem dla wszystkich firm budowlanych i wykończeniowych, które preferują ruchome podwyższenia ponad statyczne rusztowania, które muszą być za każdym razem rozmontowywane i przenoszone w częściach w nowe miejsce.