Kalosze odporne na chemikalia

Najlepsze informacje prosto z sieci

Kalosze odporne na chemikalia

W zakładzie używaliśmy wielu chemikaliów które były szkodliwe dla zdrowia, dlatego całkowity strój ochronny składał się przede wszystkim z elementów odpornych na działanie owych chemikaliów. Bodaj najbardziej przydatnym z owych elementów było obuwie, które chroniło nogi przed obrażeniami, wywoływanymi przez kontakt z owymi substancjami.

Chemioodporne kalosze robocze

kalosze ochronneNawet najlepsze obuwie robocze było w naszych warunkach niewystarczające, gdyż osad z używanych przez nas chemikaliów często gromadził się na podłodze, i nijak nie można było go usunąć bez konieczności zamknięcia całej sekcji linii produkcyjnej. Po kontakcie z takim osadem, guma z której zrobione były podeszwy butów roboczych zwyczajnie się rozpuszczała, a mogło to doprowadzić do bardzo dużego urazu. Dlatego też, zamiast standardowego obuwia roboczego, w mojej sekcji używaliśmy chemioodporne kalosze ochronne, które znacznie lepiej znosiły działanie substancji szkodliwych. Były one odporne na działanie większości specyfików żrących, nie wchodząc z nimi w reakcję, ale również chroniły przed większością pozostałych substancji, przez nas używanych. Nie zapewniały co prawda równie dużej ochrony przed fizycznymi obrażeniami co zwykłe obuwie robocze, jednak ze względu na niskie prawdopodobieństwo wystąpienia takowych obrażeń na naszym stanowisku pracy, nie było to wymagane.

Posiadały one jednak bardzo grube podeszwy z głębokim, mocno profilowanym bieżnikiem i zapewniały bardzo dobrą przyczepność podczas chodzenia po najbardziej śliskich powierzchniach, w tym nawet i po rozlanym smarze maszynowym. Zużywały się bardzo powoli, a materiał z którego zostały wykonane był bardzo odporny, mimo dość delikatnego wyglądu. Dzięki temu, wymiana obuwia nie była wymagana nawet przez długi czas.