Karmy dla psa, które są hipoalergiczne

Najlepsze informacje prosto z sieci

Karmy dla psa, które są hipoalergiczne

 

Zdrowie naszych czworonożnych pupili jest najważniejsze i każdy właściciel musi sobie z tego zdawać sprawę. Elementem, który jest dość decydujący w tym temacie jest żywienia naszych psów, które jest bardzo istotne. Wpływa ona bezpośrednio na stan zdrowia zwierzaka, tym bardziej jeżeli mamy podejrzenie alergii pokarmowej u psa. Alergie mogą występować pod dwoma postaciami, pierwsza z nich to środowisko, druga natomiast jest stosunkowo częściej występującą alergią pokarmową.

Jak karmić psa w przypadku alergii pokarmowej?

karma antyalergiczna dla psówJeżeli podejrzewamy alergię u naszego psa, to musimy to niezwłocznie sprawdzić. Najczęstszymi objawami będą – zaczerwienienia skóry, świąd, ubytki sierści, zły stan uszy, w tym różne zapalenia na tle bakteryjnym, czy też pasożytniczym, zaczerwienione oczy i szereg innych objawów. Bardzo często psy liżą łapy po kontakcie z alergenami. Musimy niezwłocznie ustalić źródło alergii, w tym celu możemy posłużyć się dwoma typami dostępnych testów – będą to testy z krwi, jak również testy skórne. Istnieje grono zwolenników jednej oraz drugiej metody. W przypadku alergii pokarmowej może na również zastosować metodę prób i błędów, która będzie polegała na podawaniu jednego typu mięsa przez dłuższy czas i obserwowaniu naszego czworonożnego pupila, jednakże należy pamiętać, iż taki rodzaj leczenia musi zostać wykonany w konsultacji z lekarzem weterynarii, a objawy alergii muszą być jednoczenie leczone. Metodę prób i błędów stosujemy przy lekkich alergiach, przy ciężki zalecane jest niezwłoczne wykonanie testów. Nasz wybór w dziedzinie – karma antyalergiczna dla psów, może być bardzo trudny. Musimy wybierać pokarm monobiałkowy, czyli tylko i wyłącznie takie zawierający jeden rodzaj białka.

Jeżeli chodzi o karmę to statystycznie najczęściej psy są uczulone na mięso z kurczaka oraz zboża. Najmniej alergicznym mięsem będzie jagnięcina oraz kurczak. Pamiętajmy aby dobrze wczytywać się w składy umieszczone na karmach.