Kawałek lasu w mieszkaniu

Najlepsze informacje prosto z sieci

Kawałek lasu w mieszkaniu

 

Ostatnimi czasy bardzo modne stały się różnego rodzaju lasy i ogrody w słoiku, które oczywiście można zrobić samemu. Zrobienie takiej kompozycji wymaga zmysłu estetycznego oraz trochę czasu. Taki las w słoiku bardzo fajnie wygląda i cieszy oczy nie tylko właścicieli mieszkania, ale również gości.

Przyroda w słoiku, czyli prywatny las

las w słoikuObecnie w Internecie można znaleźć wiele firm, które przygotowują słoiki, szklane pojemniki z zamkniętymi wewnątrz roślinami, które tworzą las. Ceny takich prywatnych lasów wąchają się w zależności od wielkości oraz roślin, które znajdują się w środku szklanego słoika. Wiadomo, że im większa i bardziej zaawansowana kompozycja tym ceny będą wyższe. Okazuje się jednak, że taki las może zrobić każdy z nas. W internecie jest bardzo dużo instruktaży, które krok po kroku pokazują jak dokładnie powinno się robić las w słoiku. Do samego stworzenia takiej kompozycji nie potrzeba zbyt zaawansowanych składników. W większości wystarczy szklany słoik, ziemia najlepiej o odczynie kwaśnym, ponieważ taka występuję w lesie i takiej potrzebują np. paprocie, które mogą zostać umieszczone w słoiku. Jako ozdobę możemy dodać różnego rodzaju kamyczki, które ułożymy na przemian z ziemią, żeby ładnie wszystko wyglądało. Pomiędzy roślinami warto dodać mech, może być prawdziwy oraz aby dopełnić całości dodajemy kamień, który będzie stanowił miły dodatek wizualny do całości. Jeśli ktoś jest zainteresowany takim lasem w słoiku, na pewno w internecie znajdzie dużo wskazówek i inspiracji.

Ja również idąc za trendem postanowiłam wykonać taki las w słoiku i świetnie mi to wyszło. Wiadomo, że nie przypomina on tych wszystkich pięknych kompozycji jakie są dostępne w kwiaciarniach, ale sprawia mi satysfakcję, że wykonałam go sama. Polecam wszystkim, którzy lubią przyrodę i robótki ręczne zrobienie takiego lasu.