Komfortowy materac dla psa

Najlepsze informacje prosto z sieci

Komfortowy materac dla psa

Zwierzęta domowe bardzo często posiadają rodziny z dziećmi, gdyż dla nich to wielka frajda mieć w pokoju małego pieska, którym mogą się opiekować. Posiadanie czworonoga w domu od szczeniaka, wymaga odpowiedniej tresury. 

Gdzie śpią psy domowe?

materac dla psaKażde zwierze, które trzymamy pod swoim dachem, musi się nauczyć pewnych zasad, które ułatwią życie domownikom. Pierwszą zasadą jest załatwianie swoich potrzeb na zewnątrz. Nie jest łatwo nauczyć szczeniaka takiego zachowania, ale w miarę upływu czasu, pies to zapamięta i nie będzie nam brudził mieszkania. Kolejną ważną rzeczą, jest miejsce do spania. Jeżeli nie wyznaczymy psu miejsca na sen, to najprawdopodobniej będzie się kładł gdzie tylko będzie miał ochotę, a najczęściej w naszym łóżku. Najlepiej kupić materac dla psa, który bez problemu dostaniemy w każdym sklepie zoologicznym. Jest on profesjonalnie wykonany i zapewnia komfort snu psom o różnej wadze. Dostępne są modele dla małych, średnich i dużych psów. Najzwyklejszy materac wygląda jak ten, na którym śpimy, czyli kawałek prostokątnego tworzywa, które jest jedynie obleczone bawełnianą poszewką. Oczywiście jest on odpowiednio miękki, ale nie posiada boków zabezpieczających psa przed wypadnięciem w trakcie snu. Najpopularniejsze są materace w kształcie pontonów, które mają podwyższone brzegi, w które psy mogą się wtulić. Są one wykonane z termoelastycznej pianki, która jest bardzo wygodna, a od spodu jest podszyta nieprzemakalnym materiałem, które izoluje materac od podłoża.

Taki materac można położyć w dowolnym miejscu. Jeżeli nie chcemy wydawać pieniędzy na materac, to możemy legowisko dla psa wykonać ze starego materaca, albo połączyć ze sobą kilka koców, które będą odpowiednio miękkie. Jednak nie zastąpią one profesjonalnego legowiska.