Miejsce parkingowe z odpowiednią blokadą

Najlepsze informacje prosto z sieci

Miejsce parkingowe z odpowiednią blokadą

Administrowanie parkingiem oznacza przede wszystkim właściwe rozlokowanie wszystkich miejsc, na których można parkować. Oczywiście aby móc zarządzać miejscem trzeba mieć spis osób, które mogą parkować w danym miejscu, a także narzędzia dzięki którym miejsc parkingowych nie będzie można zająć w żaden inny sposób. Każdy kto administruje parkingiem powinien być wyposażony we właściwe ograniczniki i blokady miejsca parkingowego.

Blokada miejsca na parkingach

blokada miejsca parkingowegoMiejsce parkingowe w niektórych miastach znaczy bardzo dużo, ponieważ parkowanie na przykład w centrum Warszawy jest często bardzo trudne. Aby móc korzystać bez problemu z miejsc parkingowych wiele osób musi wynająć własne dwa cztery metry kwadratowe parkingu. Administrator powinien posiadać ogranicznik jakim jest blokada miejsca parkingowego. Jest to urządzenie, które blokuje miejsce dla innych kierowców i odblokowuje się zawsze wtedy, kiedy przyjeżdża samochód osoby wynajmującej miejsce. Oczywiście są blokady, które wymagają otworzenia za pomocą klucza, a także takie, które otwierają się automatycznie. Taka blokada działa na zasadzie pilota ręcznego lub automatycznego. Dzięki temu nie trzeba wysiadać z samochodu aby złożyć blokadę. Zazwyczaj jest to wystający z podłoża trójkąt, który jest odblaskowy, dzięki czemu kierowcy wiedzą, że nie mogą parkować w tym miejscu. Po prostu jest to fizycznie niemożliwe.

Wiadomo, że jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą parkować obok miejsca pracy. Wielu administratorów zamienia teraz standardowe blokady na takie z czujnikiem oraz pilotem, ponieważ kierowcy są w stanie więcej zapłacić za taką możliwość. Oczywiście opłaca się to zarówno administratorom, jak i kierowcom. Jest to spora wygoda, szczególnie w miastach, w których jeździ codziennie dużo samochodów.