Najlepsza mikoryza grzybów leśnych

Najlepsze informacje prosto z sieci

Najlepsza mikoryza grzybów leśnych

 

Mnóstwo osób w naszym kraju jest smakoszami grzybów. Tyczy się to często nie tylko pieczarek ale również grzybów leśnych. Mało kto ma jednak tak dużo wolnego czasu by spacerować godzinami po lesie w poszukiwaniu borowików czy koźlarzy. Dla tak zapracowanych fanów jedzenia grzybów istnieją jednak pewne ciekawe ułatwienia. 

Wydajne grzybnie ogrodowe

grzybnia grzybów leśnychRozwiązaniem, o którym była mowa we wstępie jest grzybnia grzybów leśnych. Na chwilę obecną tego typu grzybnie często kupowane są przez ogrodników i umieszczane w zacienionych miejscach w ogrodzie. Wbrew pozorom wcale nie musimy dbać o to by umieszczać taką grzybnię pod drzewami. Powodem tego jest to, że w grzybni znajduje się już wszystko czego nasze grzyby potrzebują do prawidłowego i szybkiego wzrostu. Inwestowanie w takie grzybnie może dać znakomite rezultaty. Taka grzybnia sprzedawana jest w formie gotowych prostopadłościennych bloczków z mikoryzą w formie szczepionek. Bloki te zawierają bardzo żyzny czarnoziem, który w połączeniu z wilgocią i cieniem tworzy doskonałe warunki do rozwoju grzybów. To o czym koniecznie musi pamiętać posiadacz takiej grzybni to oczywiście systematyczne podlewanie. Na dzień dzisiejszy w wielu sklepach w naszym kraju możemy taką grzybnię zakupić. Grzybnie dostępne w sprzedaży różnią się również gatunkami grzybów, które na takiej grzybni wyrosną. Największą popularnością cieszą się oczywiście grzybnie takich grzybów jak borowik oraz pieczarki.

Ogólnie rzecz biorąc grzybnia grzybów leśnych może sprawić, że będziemy mieć ciągły dostęp do świeżych borowików czy innych grzybów, które wcześniej musieliśmy zbierać w lesie. Często sprzedawane są grzybnie, które możemy umieścić w piwnicy. Bloki z grzybnią sprzedawane są w wygodnych skrzynkach dzięki czemu możemy łatwo je transportować.