Nowoczesna elewacja ze szkła

Najlepsze informacje prosto z sieci

Nowoczesna elewacja ze szkła

Niektóre nieruchomości, szczególnie wieżowce, mają zastosowaną fasadę ze szkła. Wymaga to nieco innego sposobu budowy nieruchomości, aby móc takiego rodzaju fasadę trwale zastosować. W przeciwieństwie do pozostałych budynków, elewacja szklana konstruowana jest jako jeden z ostatnich etapów budowlanych.

Elewacja ze szklanych płyt

fasady szklane wentylowaneWówczas, gdy ściany nośne budynku są tymi samymi ścianami co elewacyjne, konstrukcja budynku przybiera formę tradycyjną, niemniej jednak w przypadku, gdy deweloper planuje zastosować fasadę ze szkła, konieczne jest wykonanie ściany nośnej w centralnej części nieruchomości. Po wybudowaniu wszystkich ścian utrzymujących budynek, możliwe jest dokonanie prac konstrukcyjnych, opierających się na montażu specjalnego stelaża aluminiowego, który zastosowany zostanie w celu utrzymywania szklanych płyt fasady budynku. Eleganckie fasady szklane wentylowane, charakteryzują się bardzo wysokim poziomem jakości, a także trwałością, oraz odpornością przed oddziaływaniem wielu czynników niesprzyjających, mogących wpłynąć na stan konstrukcji aluminiowej fasady. Funkcja wentylowania, zastosowana jest w celu łatwiejszego odprowadzania zaciekających cieczy oraz powstałej wilgoci, co zapobiega powstawaniu pary wodnej na szklanych płytach, z których składa się fasada budynku. Montaż takiej elewacji ma na celu wzrost wartości budynku, ponadto elewacja szklana zwiększa poziom zainteresowania klientów, gotowych zakupić lub wynająć lokal w nieruchomości.

Warto zapoznać się z możliwościami dokonania konstrukcji, oraz realizacji prac związanych z montażem fasady szklanej. Prezentuje się ona naprawdę pięknie z pozycji zewnętrznej, oraz wyróżnia budynek na tle innych nieruchomości znajdujących się w okolicy, ze względu na zastosowane płyty szklane.