Regularne szczepienie kota

Najlepsze informacje prosto z sieci

Regularne szczepienie kota

Mając w domu kota musimy doskonale wiedzieć, jak niezbędne są mu regularne szczepienia. Osoby, które chcą przygarnąć małego kociaka muszą wiedzieć, iż najwięcej szczepień należy wykonać do ukończenia przez kota pierwszego roku życia. Później regularność tej praktyki będzie zależeć od tego jak żyje nasz kot, czy jest zdrowy bądź podatny na patogeny.

Szczepienie zwierzęcia dla jego zdrowia

szczepienie kotaBez względu na to czy mamy małego kotka, czy dorosłego musimy wiedzieć, iż samo odpowiednio zbilansowane jedzenie oraz aktywność fizyczna nie sprawią, iż kot będzie z nami długo. Należy również odbywać regularne wizyty u weterynarza w celu odbycia odrobaczania, aczkolwiek istotne jest również szczepienie kota. W wieku młodzieńczym kot musi odbywać dosyć często szczepionki, gdyż po odejściu od matki jest bardzo podatny na różnego rodzaju patogeny. Dlatego szczepienia od około 8 do 16 tygodnia życia występują co 3 tygodnie. Później dodatkowe szczepienie musi wystąpić, gdy kot jest miedzy 6 a 12 miesiącem życia. Kiedy mamy wykonany ten komplet szczepionek od teraz musimy samodzielnie zadbać o odpowiednie uodpornianie kota. Oznacza to, iż musimy dostosować je do tego jak żyje nasz kot, czy nie ma chorób bądź innych przypadłości mogących skutkować nagłym pogorszeniem stanu zdrowia naszego pupila. Zadbajmy o zdrowie i długie życie naszego zwierzęcia, aby kot nigdy nie cierpiał.

Jeśli mamy w domu kota musimy wybierać się z nim na regularne szczepienia. W wieku, gdy kot jest mały tych szczepień będzie o wiele więcej, jednak później ich ilość znacznie zmaleje. Oczywiście, nie oznacza to, iż mamy zaprzestać wizytom u weterynarza w tym celu, ponieważ wszelkie choroby mogą nagle się pojawić. Dostosujmy szczepienie do stanu zdrowia naszego zwierzęcia.