Remont z praktyczną folią malarską

Najlepsze informacje prosto z sieci

Remont z praktyczną folią malarską

 

Każdy, kto planuje przeprowadzić drobny remont w swoim domu czy mieszkaniu ma gęsią skórkę. Osoby, które będą całkowicie zmieniać wystrój pomieszczenia nie mogą doczekać się zmian. Natomiast osoby, które planują jedynie odświeżyć farbę – ze strachu przed ogromem sprzątania. A ten może znacznie ograniczyć praktyczna folia malarska, która ochroni meble przed zachlapaniem.

Mniej pracy z folią ochronną

praktyczna folia ochronna malarskaProducenci i sprzedawcy akcesoriów remontowych przewidzieli cztery rodzaje folii ochronnych, które pozwalają na zabezpieczenie różnych elementów w mieszkaniu. Najbardziej znana i szargająca nerwy osobom niewtajemniczonym jest cienka folia malarska, która nadaje się do wyklejania wnęk po drzwiach oraz zabezpieczania mebli, które nie będą ruszane podczas remontu. Rozłożenie jej na podłodze może być nieskuteczne, bo chodzenie po niej na pewno uszkodzi delikatną powłokę. Do zabezpieczania podłóg konieczna jest najbardziej praktyczna folia ochronna malarska oznaczona jako gruba lub nawet plandeka. Stawianie na nich wiaderek z farbą czy drabiny nie spowodują dziurawienia się powierzchni. Jest także pośrednia, folia ochronna średnia, którą można zabezpieczyć często przesuwany stół lub szafę w przedpokoju, do której będziemy zaglądać podczas remontu oraz okien, które muszą być tak oklejone, aby możliwe było ich otwieranie i wietrzenie malowanego pomieszczenia z zapachu farby.

Aby zniwelować ilość sprzątania po remoncie, a jego efekt zachwycał, nie wystarczy sama folia ochronna malarska. Trzeba także zadbać o zabezpieczenie delikatną, żółtą taśmą malarską listew przypodłogowych oraz usunięcie maskownic z gniazdek. Dobrym rozwiązaniem jest także usunięcie i wymiana kratek wentylacyjnych, które przez lata użytkowania zbierają zalegający w nich kurz.