Royalty Music – muzyka produkcyjna

Najlepsze informacje prosto z sieci

Royalty Music – muzyka produkcyjna

royalty music

W bazach muzyki na jednorazowych licencjach dostępne są profesjonalne dźwięki i całe ścieżki dźwiękowe o różnej długości oraz charakterze. Bank muzyki zawiera zwykle utwory podzielone według gatunków. Można tutaj znaleźć ścieżki w stylu popowym, jazzowym, rockowym czy klasycznym. W wielu bankach tworzone są także zbiory o konkretnym przeznaczeniu.

Royalty music jest muzyką produkcyjną

royalty musicOznaczenie ścieżek jako muzyka do reklamy, filmy czy prezentacji znacznie uławia poszukiwania. Poszczególne utwory można odsłuchiwać i wykupywać do nich licencję. Royalty Music to muzyka produkcyjna. Wystarczy uiścić jednorazową opłatę, aby móc pobrać z bazy wybraną ścieżkę dźwiękową i móc ją wykorzystać we własnej produkcji. Taki utwór może być rozpowszechniany za pomocą dowolnych środków przekazu. Dzięki temu ścieżki dźwiękowe z bazy banków muzyki doskonale sprawdzą się jako muzyka do reklamy. Stworzony spot telewizyjny lub radiowy można bowiem odtwarzać w mediach dowolną ilość razy. Wykupienie opłaty licencyjnej daje prawo do rozpowszechniania utworu bez ponoszenia jakichkolwiek opłat dodatkowych. To nie naraża twórcy spotu na roszczenia ze strony organizacji reprezentujących producentów i twórców muzycznych (m.in. ZAIKS, ZASP, SAWP).

Licencja Royalty Free to także doskonały pomysł, gdy potrzebna jest nam muzyka do prezentacji, która ma trafić na kongres czy konferencję. Podkład muzyczny urozmaici slajdy, a wykupienie dźwięków daje gwarancję, że firma nie zostanie przez nikogo oskarżona o nielegalne wykorzystywanie ścieżek dźwiękowych i łamanie obowiązującego w Polsce prawa autorskiego.