Sprawdzone badanie wariograficzne

Najlepsze informacje prosto z sieci

Sprawdzone badanie wariograficzne

Dojście do prawdy nie zawsze jest proste, ponieważ czasem ludzie wkładają wiele pracy i wysiłku w to, aby ją ukryć. Jednak znając odpowiednie mechanizmy i niewerbalną mowę ciała, można z dużym prawdopodobieństwem ocenić prawdomówność.

Kto przeprowadza badania wariograficzne?

badanie wariografem skutecznośćW życiu codzienny wystarczą nam nabyte umiejętności w demaskowaniu kłamstwa, które pozwalają nam na uniknięcie bycia oszukanym. Oczywiście nie zawsze nam to wychodzi, bo są osoby, które niemalże do perfekcji opanowały kontrolowanie swojego ciała i języka. W takim przypadku trzeba być naprawdę dobrym obserwatorem i słuchaczem, aby zauważyć drobne sygnały mogące świadczyć o oszustwie. Jednak na takie osoby też są sposoby i jest to badanie wariografem skuteczność jego jest określona na poziomie około dziewięćdziesięciu pięciu procent. Tak wysoki wynik jest możliwy dzięki zastosowaniu odpowiedniej metody badania oraz wiedzy i doświadczenia certyfikowanego testera. Wariograf, na którym opiera się badanie, jest urządzeniem, które rejestruje reakcje fizjologiczne organizmu na bodźce zewnętrzne. Przeważnie pod wpływem konkretnych emocji doświadczamy nadmiernej potliwości skóry czy mamy przyśpieszone bicie serca, które z pewnością zostaną wychwycone przez wariograf. Po wykonanym badaniu, tester dokonuje wnikliwej analizy i interpretacji uzyskanych wyników z udzielonymi odpowiedziami. W ciągu kilku godzin są podawane odpowiedzi na nurtujące pytania, zatem badanie można wykonać w czasie dwudziestu czterech godzin.

Badaniu poligraficznemu może się poddać każdy z nas, gdyż jest ono powszechnie dostępne w Instytucie Badań Wariograficznych w Warszawie lub w dowolnym oddziale terenowym w dwudziestu siedmiu miastach Polski. Cena takiego badania to około tysiąc dwieście złotych.