Suwnice przemysłowe osadzone na torach jezdnych

Najlepsze informacje prosto z sieci

Suwnice przemysłowe osadzone na torach jezdnych

Suwnica to rodzaj maszyny zbudowana z konstrukcji nośnej – mostu, który przemieszcza się po torach jezdnych oraz wciągarki lub wciągnika przejeżdżających po konstrukcji nośnej mostu. Przeznaczona jest do przemieszczania ładunków w pionie i poziomie. W przestrzeni ruch suwnicy ograniczony jest długością toru jazdy, wysokością podnoszenia oraz rozpiętością mostu.

Suwnica dostosowana do każdego procesu produkcyjnego

suwnica natorowaDostępne na rynku suwnice możemy podzielić ze względu na sposób sterowania jak i na budowę konstrukcji urządzenia. Pośród suwnic natorowych wyróżnia się suwnice jednodźwigarowe i dwudźwigarowe. Obydwa rodzaje znajdują swoje zastosowanie wewnątrz hal produkcyjnych czy magazynów, ale i mogą zostać przeznaczone na zabudowę zewnętrzną. Wybór pomiędzy jednym a drugim rodzajem suwnicy, powinien być uzależniony od rodzaju oraz intensywności pracy, jaka ma zostać wykonana. Suwnica natorowa składa się z kratownicowego lub pełnościennego mostu, składającego się z belek głównych, czołownic oraz pomostu obsługowego. Po głównych belkach mostu suwnicy przesuwa się wciągnik. Czołownice wyposażone są w układ jezdny, umożliwiający przemieszczanie suwnicy po torowisku. Torowisko suwnic natorowych dwudźwigarowych umieszczane jest na przystosowanej do tego celu konstrukcji o odpowiedniej wytrzymałości. Po jednym torowisku może poruszać się jedna bądź kilka suwnic tego typu, wyposażonych w układy antykolizyjne. Dodatkowo suwnice natorowe dwudźwigarowe mogą być wyposażane w pomosty serwisowe oraz pomosty na wciągarce. Sterowanie odbywa się poprzez system radiowy lub kasetę sterowniczą podwieszoną na kablu. Istnieje ponadto możliwość zabudowy kabiny operatora.

Podsumowując, suwnice natorowe mają zastosowanie niemal w każdej dziedzinie gospodarki w procesach produkcyjnych, transportowych, magazynowania, przeładunkowych oraz montażowych. Suwnice natorowe dostosowane są do rozpiętości hali i wymaganych udźwigów.